Приключи първия градски турнир по борба класически стил за купа „Иво Ангелов“ в Перник. Турнирът се проведе днес в спортна зала „Дружба” в града. В състезанието взеха участие близо 60 деца на възраст от 10 до 14 години от пет пернишки училища, както и млади надежди от СК по борба „Миньор Перник”.

новини Перник, Иво Ангелов борба, турнир за купа Иво Ангелов, купа Иво Ангелов, купа Иво Ангелов победители, Иво Ангелов турнир борба, Иво Ангелов турнир, Иво Ангелов помага, градско първенство по борба, градско първенство борба, градско, първенство по борба, комплекс

„Нашият град е много богат град, а спортната ни слава не би била това, което е, ако нямаше такива шампиони като Иво Ангелов” – каза кметът Вяра Церовска.

Отборът на VІІ ОУ „Г.С.Раковски” стана шампион. Втори е отборът на ОУ „Св. Иван Рилски”, а трети останаха състезателите от СОУ „Д-р Петър Берон”. Купите връчи патронът на турнира Иво Ангелов. Той не скри радостта си от това, че залата е пълна.

Организатори са световният и европейски шампион и отличеният за „Спортист на 2013 г.“ Иво Ангелов, СК по борба „Миньор Перник” и община Перник.
Всички те имат намерението турнира да стане традиционен, а от догодина и републикански.