Лидерът Струмска слава Радомир разби последния Чепинец Велинград с 8:1. Кръг преди края на първенството в Трета югозападна лига Струмска слава се класира за Втора лига.

Срещата между Струмска слава и Чепинец се игра на стадиона в Радомир. Домакините владееха топката почти през целия мач. До края на първото полувреме резултата беше 6 на 0 в полза на радомирци. Закономерно през второто полувреме вкараха още голове и футболната среща завърши при краен резултат 8:1.

До момента в историята си отборът от Радомир има 8 участия в Б група, но все под името Червено знаме, наложено в епохата на комунизма. За последно радомирски клуб е играл във втора лига преди повече от 45 години.

През 1954-а година е най-големия успех за този скромен клуб, когато има пет Б групи. Радомирци печелят Югозападната втора дизизия и играят квалификации за влизане в елита, но неуспешно.

Със сигурност от Югозападната Трета лига изпада Чепинец Велинград, а Велбъжд Кюстендил, Свобода Пещера, Вихрен Сандански и Германея Сапарева Баня ще се борят за оцеляването си в последния 34-ти кръг.

Другите три тима спечелили промоция за Втора лига са Литекс Ловеч, Загорец Нова Загора и Черноморец Балчик.