На 17 май (събота), между 18:00 и 22:00 часа, жителите и гостите на Перник ще имат възможността да се потопят в магията на изкуството по един наистина специален начин. В рамките на Европейската нощ на музеите, една от най-впечатляващите сгради в града – Минната дирекция – ще бъде отворена за посетители, предлагайки не само архитектурна естетика, но и богато културно съдържание.
Историческата сграда ще приюти любителите на изкуството с постоянната експозиция от фонда на Художествената галерия Перник. Посетителите ще могат да разгледат живопис, графика и скулптура от едни от най-значимите имена в българското изкуство. Сред акцентите изпъкват творби на майстори като Златю Бояджиев, Никола Танев, Иван Вукадинов и Цани Цанев – автори, оставили трайна следа в националното културно наследство.
Нощта обаче няма да се ограничи само с класическата колекция. Програмата включва и две специални изложби, които придават съвременен и емоционален заряд на събитието:
„Генко Генков“ – селекция от емблематични произведения на художника, представящи неговия ярък и разпознаваем стил.
Самостоятелна изложба на Стоимен Марков – артист, чиято работа се отличава със силна индивидуалност, модерно звучене и дълбоко емоционално въздействие.
Минната дирекция – символ на индустриалното минало и културното настояще на Перник – ще се превърне в сцена за вдъхновение и размисъл. Това е не само възможност за среща с българското изобразително изкуство, но и шанс да усетите духа на мястото, събрало в себе си история, култура и изящество.
Входът е свободен, а изживяването – безценно. Заповядайте да споделим заедно една нощ, в която изкуството говори на всички езици.
Качествени мъжки дрехи на достъпна цена от онлайн магазин Sybrelo си грабни сега.