Детската работилничка за сурвачки, организирана под надслов „Дренче в ръчичка – здраве в торбичка“, събра голям интерес и усмивки от малките участници. Събитието премина в атмосфера на творчество и весело настроение, а децата с радост се впуснаха в изработването на красиви сурвачки, които ще носят благословия и здраве в домовете им.

Под ръководството на Анелия и Юлиян, които вдъхновиха малките творци, децата се потопиха в традициите на българската народна култура и усвоиха умения за създаване на тези символични предмети. Водени от своето въображение, те използваха разнообразни материали и декорации, за да сътворят свои уникални сурвачки, които ще красят техните домове по време на предстоящите празници.

Организаторите благодарят за безрезервната отдаденост и вдъхновение, които те вложиха в обучението на децата. „Искрени благодарности на Анелия и Юлиян за това, че успяха да създадат такава вдъхновяваща обстановка, в която децата не само научиха нещо ново, но и се забавляваха“, споделиха организаторите.

В инициативата активно се включи и заместник-кметът на Община Радомир г-жа Станислава Генадиева, която подкрепи децата и активно им помагаше в процеса на изработване на сурвачките. Тя ги насърчи да пазят и продължават да почитат българските традиции, които са не само част от културното наследство, но и основа за възпитание в духа на взаимното уважение и грижа за обичаите.

В края на работилничката всяко дете си тръгна с усмивка на лице, дрянче в ръчичка и подарък в торбичка – символ на здраве, щастие и благополучие за предстоящата година.

Тази инициатива не само успя да създаде празнично настроение сред децата, но и да затвърди важността на съхраняването и предаването на традициите от поколение на поколение.