И тази година по традиция кметът на община Перник Станислав Владимиров се срещна с най-изявените абитуриенти от пернишките училища. На официална церемония в Художествената галерия в Минната дирекция присъстваха отличниците на града – 31 зрелостника от 11 средни общообразователни училища и професионални гимназии. „Изминава
Крайречната алея в централния градски парк вече е напълно обновена, предлагайки на жителите и гостите на града едно прекрасно място за разходки и отдих. От началото на проекта до завършването му бяха положени големи усилия за трансформирането на тази зона в привлекателно и безопасно
Кметът на община Перник, Станислав Владимиров, се срещна с победителите от националните кръгове на олимпиадите по статистика, география и икономика, възпитаници на ПМГ „Христо Смирненски“. Успехите на учениците бяха значителен повод за гордост и радост за града. Отборът SEARCH от ПМГ „Христо Смирненски“, който
Сградата на Международният младежки център в Перник бе официално открита. На събитието присъстваха кметът на община Перник Станислав Владимиров, зам.-кметът и ръководител на проекта Стефан Кръстев, секретарят на общината Мартин Жлябинков, областният управител Людмил Веселинов, представители на Министерство на образованието и науката, Министерство на
Стартира месец по безопасност на движението по пътищата под наслов „Аз съм тук! Пази живота!“. Кампанията се организира от Община Радомир, Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, РУ–Радомир, Държавна агенция по безопасност на движение по пътищата и БЧК. „Кампанията
Международната конференция „Инструменти за зелена младежка работа“ и Международният младежки обмен, в които участват млади хора от България, Норвегия, Португалия и Сърбия бяха открити днес. Конференцията беше открита в Тържествената зала та Минната дирекция от зам.-кмета на община Перник Стефан Кръстев и Наталия Митева