В тържествената зала на Минната дирекция бяха връчени наградите на ученическите групи, отличени в Младежкото маскарадно дефиле „Сурвакариада“ 2024. В него тази година взеха участие над 1100 ученици от училищата в община Перник, детска сурвакарска група „Преличотине“ от град Трън и 82 ОУ „Васил Априлов“ град София. Наградите бяха връчени от кмета на община Перник Станислав Владимиров, зам.-кмета Стефан Кръстев, директора на Дирекция „Хуманитарни дейности“ д-р Татяна Вангелова и началника на РУО – Перник Ваня Коконова.

Голямата награда „Златен Глагорец“ и диплом за цялостно представяне получиха децата от сурвакарска група при Професионална гимназия по икономика – Перник. „Сребърен Глагорец“ бе връчен на сурвакарите от групата при Професионална гимназия по техника и строителство „Арх. Йордан Миланов“ – Перник, а „Бронзов Глагорец“ грабнаха групите при Професионална гимназия по техника и енергетика „Христо Ботев“ – Перник и Природо-математическа гимназия „Христо Смирненски“ – Перник.

„Възхитително бе да видим толкова много усмихнати и лъчезарни млади лица, които продължават традицията на Сурва. Вашите семейства могат да се гордеят с вас, а учителите ви трябва да бъдат удовлетворени с това, на което са ви научили“, каза кметът Станислав Владимиров.

Пълен списък на наградените:

ИНДИВИДУАЛНИ НАГРАДИ
А/. За маска/лик и маскараден костюм:
Се присъжда на:
1/. Христо Христов от V СУ „П.Р. Славейков“ гр. Перник
2/. Велислав Николов от Х ОУ “Алеко Константинов“ гр. Перник
3/. Виктор Василев от Х ОУ „Алеко Константинов“ гр. Перник
4/. Калоян Калинов от ПМГ „Христо Смирненски“ гр. Перник
Б/. За войвода:
Се присъжда на:
1/. Станислав Стефанов от ОУ „Отец Паисий“ с. Ярджиловци
2/. Николай Минев от СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“ гр. Перник
3/. Мирослав Петров от ОУ „Св. Иван Рилски“ гр. Перник
В/. За персонаж „ПОП“:
1/. Божидар Методиев от ТПГ „Мария Кюри“ гр. Перник
2/. Денис Стоянов от ПГТЕ „Христо Ботев“ гр. Перник
Г/. За персонажи: „Мечка и мечкар“ се присъжда на:
1/. Николай Бояджиев и Роман Иванов от ПГТС “Арх. Йордан Миланов“ гр. Перник /учители/
2/. Елиян Емилов и Михаела Мишева от СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“ гр. Перник
Д/. За персонажи: „Булка и младоженя“
Не се присъждат награди
Е/. За атрактивна сурвакарска благословия:
Се присъжда на:
1/. Даниел Томов от ОУ “Св. св. Кирил и Методий“ с. Дивотино
2/. Цветомир Димитров от ХІІІ ОУ “Св. св. Кирил и Методий“ гр. Перник
3/. Борко Владов от ХІІІ ОУ „Св.св. Кирил и Методий“ гр. Перник

ДИПЛОМ ЗА ОРИГИНАЛНА ТРАДИЦИОННА МУЗИКА И ОРКЕСТЪР СЕ ПРИСЪЖДА НА НАРОДЕН ОРКЕСТЪР КЪМ СУРВАКАРСКАТА ГРУПА НА
VII ОУ „Г. С. РАКОВСКИ“ ГРАД ПЕРНИК
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА
ПЛАКЕТ ОТ ОБЩИНА ПЕРНИК

ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА ТРАДИЦИЯТА И ДИПЛОМ
А/. За приемственост, поддържане и запазване на местната традиция:
Се присъждат на:
1/. СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“ град Перник
2/. V СУ „П.Р. Славейков“ град Перник
3/. VІІ ОУ „Г.С. Раковски“ град Перник

Б/. За атрактивност:
Се присъжда на:
1/. Сурвакарска група при СУ „Темелко Ненков“ град Перник
В/. За впечатляващо присъствие: „ЗВЪНЧАРСКИ ГРУПИ“„
Се присъжда на:
1/. Звънчарска група при ОУ „Отец Паисий“ с. Ярджиловци, общ. Перник
Войвода: Станислав Станиславов Стефанов – 11 клас
2/. Звънчарска група при ОУ „Христо Ботев“ гр. Батановци, общ. Перник
Войвода: Илиян Илиянов Евгениев – 5 клас
3/. Звънчарска група при ОУ “Св. св. Кирил и Методий“ с. Драгичево
Войвода: Никола Беляков
4/. Звънчарска група при Х ОУ „Алеко Константинов“ град Перник
Войвода: Людмил Йорданов – учител
5/. Звънчарска група при ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Дивотино
Войвода: Иван Николаев Иванов – 6 клас
6/. Звънчарска група при ХІІІ ОУ „Св.св.Кирил и Методий“ град Перник

Войвода: Цветомир Владимиров Димитров – 7 клас
ГОЛЯМА НАГРАДА „ГЛАГОРЕЦ“ ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ И ДИПЛОМ
се присъждат на:
Трета награда “БРОНЗОВ ГЛАГОРЕЦ” и диплом
1/. Сурвакарска група при Професионална гимназия по техника и енергетика „Христо Ботев“ град Перник
2/. Сурвакарска група при Природоматематическа гимназия „Христо Смирненски“ град Перник

Втора награда “СРЕБЪРЕН ГЛАГОРЕЦ” и диплом
Сурвакарска група при Професионална гимназия по техника и строителство „Арх. Йордан Миланов“ град Перник

Първа награда “ЗЛАТЕН ГЛАГОРЕЦ” и диплом
Сурвакарска група при Професионална гимназия по икономика град Перник
Качествени мъжки дрехи на достъпна цена от онлайн магазин Sybrelo си грабни сега.

Станете почитатели на PKmig.com във Facebook